با سلام و عرض تبریک به محققان عزیزی که مقالات آنها در دوازدهمین کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل ایران مورد پذیرش قرار گرفت. با توجه به شیوع ویروس کرونا و حفظ پروتکل های بهداشتی در برقراری کنفرانس، یکی از نویسندگان مقالات پذیرفته شده و همچنین مدرسین کارگاه های آموزشی بایستی نسبت به تهیه یک فیلم از ارایه خود و ارسال آن به ایمیل پشتیبانی ذیل اقدام نمایند تا در بازه زمانی تعیین شده برای هر یک از عزیزان فیلم آنها در سایت به نمایش درآید. بدیهی است که در زمان ارایه، آن شخص بایستی بصورت برخط جهت پاسخ گویی به سوالات کاربران به سامانه اتصال داشته باشد.

جهت رفاه حال ارایه دهندگان محترم، به عنوان یک پیشنهاد مناسب، نرم افزار OBS Studio جهت ضبط فیلم، نرم افزار Hand Brake جهت کاهش حجم فیلم و کدگذاری مناسب برای پخش تحت وب، فایل آماده ارایه مقالات و کارگاه ها بصورت پاورپوینت، فایل آموزشی نسخه PDF به همراه فیلم آموزشی نیز در لینک های مشخص شده زیر آماده دریافت می باشند. استفاده از این بستر بعنوان یک بستر مشترک به تمامی ارایه دهندگان کارگاه ها و مقالات توصیه می شود. اما چنانچه برخی از ارایه دهندگان، بویژه ارایه دهندگان کارگاه ها تمایل به استفاده از نرم افزار دیگری دارند، می توانند از بستر دلخواه استفاده کرده و فایل ویدئویی نهایی خود را بصورت mp4 برای دبیرخانه ارسال نمایند.

* توجه: در فایل مذکور پوشه تصاویر (Desktop Images) وجود دارد که بسته به رزولوشن هر یک از دستگاه ها آماده شده است. ارایه دهندگان مقالات از پوشه paper و ارایه دهندگان کارگاه ها از پوشه workshop تصاویر خود را در نرم افزار OBS طبق آموزش قرار دهند تا تمامی ارایه ها در حد امکان در هر دو حوزه یکسان باشند.

* مورد توجه نویسندگان مقالات پذیرفته شده:

ازمیان نویسندگان هر مقاله پذیرفته شده بایستی یک نفر در بازه زمانی که اعلام خواهد شد به مدت حداکثر 15 دقیقه به همراه 5 دقیقه پرسش و پاسخ احتمالی ارایه داشته باشد. بنابراین خواهشمندیم فیلم ضبط شده بین 10 تا 15 دقیقه به پایان برسد تا بتوانیم تمامی برنامه ها را با تناسب مطلوبی پیش ببریم. چنانچه فایل نهایی ویدئویی شما پس از کاهش حجم توسط Hand Brake قابل ارسال توسط ایمیل نبود، می توانید آنرا در گوگل درایو خود آپلود کرده و یا در محیط های آپلود رایگان اینترنتی همچون پیکوفایل، یک آپلود و یا پرشین گیگ ذخیره کرده و لینک دانلود را از طریق ایمیل برای پشتیبانی ارسال نمایید.

* قابل توجه ارایه دهندگان محترم کارگاه های آموزشی:

خواهشمند است مطابق برنامه زمانی و بازه ارایه خود نسبت به تهیه فیلم آموزشی اقدام نمایید. از آنجا که به احتمال بسیار زیاد حجم فیلم نهایی شما عزیزان خارج از توان آپلود در ایمیل می باشد، شما عزیزان نیز می توانید با یکی از روش های ذیل نسبت به ارسال فیلم خود به دبیرخانه اقدام نمایید:

1. بصورت آپلود در گوگل درایو و یا در فضای رایگان اینترنتی همچون پیکوفایل، یک آپلود و یا پرشین گیگ و ارسال لینک دانلود به ایمیل پشتیبانی

2. ارسال فیلم به آدرس دبیرخانه بصورت ذخیره شده در یک لوح فشرده

3. بدلیل محدودیت بستر برگزاری کلاس های مجازی برای کارگاه ها، خواهشمندیم تا قبل از ضبط فیلم، طی یک برنامه ریزی از سوی خودتان، کل مدت ارایه را به چند بخش تقسیم کنید، تا به جای یک فایل ویدئویی با حجم بالا، چند فایل ویدئویی با حجم مناسب برای پخش آپلود شود. با این کار هم ارایه دهنده کارگاه در زمان ضبط فیلم استراحت کافی داشته و هر بخش را جداگانه ضبط می کند و هم شنوندگان در انتهای هر بخش سوالات خود را مطرح می کنند. ضمنا مسئول اتاق نیز فایل ها را جداگانه آپلود و نمایش می دهد.

4. نکته مهم دیگر آن است که چنانچه شما بعنوان ارایه دهنده کارگاه، تمایلی به ضبط فیلم ندارید، می توانید در روز کارگاه تنها فایل پاورپوینت خود را آپلود کرده و بصورت زنده کارگاه را برگزار نمایید. باز هم تاکید می شود ضبط فیلم و  ارسال آن قابلیت اطمینان بالاتری دارد.


تشکر و سپاس از همراهی شما عزیزان


آدرس دبیرخانه: اتوبان شهید بابایی - لویزان - دانشگاه صنعتی مالک اشتر - مجتمع برق و کامپیوتر - پژوهشکده فناوری اطلاعات و فرماندهی و کنترل

تلفن دبیرخانه: 22970307 021  -  09336743419

آدرس ایمیل پشتیبانی: ic4iconference@gmail.com