قالب مقالات

باتوجه به انتشار مقالات برگزیده دوازدهمین دوره کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل ایران در فصلنامه علمی پژوهشی فرماندهی و کنترل ایران، از نویسندگان و محققان محترم تقاضا می شود تا از قالب این فصلنامه که در لینک زیر قابل دانلود می باشد استفاده نمایند.

 

قالب فایل نهایی فارسی ( Word )

 

   توجه :

  • مطابقت زبان مقاله، عنوان مقاله (در صورت عدم درخواست تغییر از سوی داور) و نیز ترکیب و ترتیب نویسندگان در نسخه نهایی در مقایسه با نسخه اولیه ضروری است.
  • چنانچه در هر مرحله‌ای، رخداد تقلب یا تخلف پژوهشی در رابطه با مقاله‌ای اثبات شود، مقاله مزبور از برنامه و مجموعه مقالات کنفرانس حذف شده، عواقب این موضوع متوجه نویسندگان مقاله می‌باشد.
  • نام‌گذاری نسخه pdf و word مقاله به صورت paper_ID که ID همان شناسه مقاله در سامانه کنفرانس می‌باشد که در هنگام ارسال، به هر مقاله اختصاص داده شده است. ایجاد یک فایل فشرده (zip) شامل فایل word و pdf مقاله و بارگذاری آن در سامانه کاربری در بخش فایل نهایی مقاله. در صورتی که مقاله در فرمت latex تهیه شده است، پوشه محتوای فایلهای latex به صورت paper_ID نام گذاری شده و به همراه فایل pdf  به صورت zip فشرده شده و در سامانه بارگذاری گردد.

 

 مقاله باید تحقیقی و حاصل‌ کار پژوهشی نویسنده یا نویسندگان باشد. کنفرانس همچون فصلنامه از مقاله‌های استخراج‌شده از رساله دکترا، پایان‌نامه‌های برجسته و همچنین طرح‌های تحقیقاتی مستقل در صورتی‌ که مشتمل بر اصول و روش تحقیق در حوزه مربوط به آن باشد، استقبال می‌کند. مقاله ارسال شده نباید در گذشته در هیچ نشریه یا کنفرانس داخلی چاپ و یا از نسخه خارجی ترجمه یا اقتباس گرفته شده باشد. گروه دبیران انتظار دارد نویسندگان محترم تا هنگامی که جواب پذیرش از کنفرانس نرسیده است، مقاله خود را به کنفرانس دیگری جهت چاپ ارسال نفرمایند. ساختار مقاله باید دارای بخش‌های زیر باشد:

 (1) صفحه عنوان: در صفحه عنوان باید عنوان مقاله، نام و نام خانوادگی نویسنده (نویسندگان)‏ ، درجه علمی، محل خدمت، نشانی دقیق، تلفن، دورنگار و پست الکترونیکی و تاریخ ارسال درج شود.

(2) چکیده: شامل خلاصه‌ای از نتایج تجربی یا نظری حاصل کار پژوهشی نویسنده است. محتوای این بخش نباید از دویست کلمه تجاوز نماید. از بحث‌های کلی و مقدماتی در چکیده پرهیز شود. در صورتی که در این بخش از نماد یا کلمه‌های اختصاری لاتین استفاده می‌شود، باید در متن مقاله معرفی گردد. از ارجاع به منابع در بخش چکیده نیز پرهیز شود. چکیده مقاله با قلم لوتوس 10، طی یک یا دو بند نوشته شود.
(3) واژگان کلیدی: حداکثر پنج واژه کلیدی مرتبط با مقاله به‌ترتیب حروف الفبا، به‌گونه‌ای که با کاما از هم جدا شده باشند، آورده شود.
(4) کلیات: باید شامل موارد زیر ‌باشد:
     طرح مسئله، اهمیت و ضرورت تحقیق، پرسش تحقیق، فرضیه تحقیق، پیشینه و ادبیات موضوع (در این بخش باید تعاریف علمی، آخرین نظریه‌ها و مباحث علمی مرتبط با موضوع مقاله، دیدگاه‌های صاحبنظران برجسته و پیشینه تحقیق ‌ارائه گردد)، روش تحقیق (که باید شامل روش تحقیق، زمان و مکان اجرای پژوهش، نمونه‌های مورد بررسی، معرفی جامعه آماری و روش نمونه‌گیری و ملاک‌های ورود و خروج به موضوع مورد بحث، نحوه گردآوری اطلاعات، ابزار اندازه‌گیری و آزمون‌های آماری مربوط ‌باشد)، اهداف تحقیق، سازماندهی تحقیق.
 (5) یافته‌ها: نتایج دقیق و یافته‌های مهم با رعایت اصول علمی و با استفاده از جدول‌ها و نمودارهای لازم ارایه گردند.
  (6) نتیجه‌گیری: شامل آثار و اهمیت یافته‌های پژوهش و یافته‌های پژوهش‌های مشابه دیگر با تأکید بر مغایرت‌ها و دلایل آن، توضیح قابلیت تعمیم‌پذیری و کاربرد علمی یافته‌ها و ارائه رهنمودهای لازم برای ادامه پژوهش در ارتباط با موضوع، نتیجه‌گیری و پیشنهادهای احتمالی ‌باشد.
چکیده و کلمات کلیدی باید به‌صورت یک ستونی و مقدمّه و بدنه اصلی مقاله، دو ستونی به شکل مقاله‌های فصلنامه فرماندهی و کنترل و در قطع نشریه، ماشین‌نویسی و ارائه گردند. روش ارجاع‌دهی به شیوه شماره‌گذاری داخل کروشه (استاندارد IEEE - مثال [3] ) و ارجاع آن در فهرست منابع به شرح زیر می‌باشد:

  (1)  کتاب: نام خانوادگی، نام نویسنده (سال انتشار)، عنوان کتاب، (نام مترجم)، محل نشر، ناشر، شماره صفحات شروع و پایان.

نمونه فارسی تألیفی:
شیخ، محمدرضا (1391)، فرماندهی و کنترل، تهران، دافوس ارتش جمهوری اسلامی ایران، صص 187-119.
نمونه فارسی ترجمه‌ای:
بلیر، دنیس سی (1392)، رهنامه مشترک برای به‌کارگیری سامانه‌های عملیاتی/تاکتیکی فرماندهی و کنترل، ترجمه لیلا امیرخانی، تهران، مؤسسه آموزشی وتحقیقاتی صنایع دفاعی، صص 20-13.
نمونه لاتین:
Alberts, David S. and Richard E. Hayes (2006), Understanding Command and Control, Washington, The Command and Control Research Program, PP 19-45.

 (2)  ●مقاله: نام خانوادگی، نام نویسنده (ماه یا فصل و سال انتشار)، عنوان مقاله، عنوان نشریه، شماره، شماره صفحات شروع و پایان.
نمونه فارسی:
جوانمرد، مهدی (تابستان 1384)، «فرماندهی و کنترل در فضای اطلاعاتی»، فصلنامه دانش انتظامی، سال ششم، شماره 25، صص 4-1
نمونه لاتین:
Pigeau, Ross and Carol McCann (Spring 2002), "Re-Conceptualizing Command and Control", Canadian Military Journal, Vol 3, No 23, PP 2-8.
 

(3)  ●منابع اینترنتی: نام خانوادگی، نام نویسنده، (تاریخ انتشار)، عنوان مطلب، نام تارنما و یا صفحه اینترنتی، تاریخ بازدید از سایت.
نمونه انگلیسی:
Burka, L. P. (2002), “A Hypertext History of Multiuser Dimensions”, MUD History, (Dec. 5, 2003).
نمونه فارسی:
عزتی، زهرا (6/10/86)، مروری بر مدل‌های فرماندهی و کنترل، قابل دسترسی در:
www.academia.edu/4410105
(4) ●پایان‌نامه‌ها: نام خانوادگی، نام نویسنده (تاریخ دفاع)، عنوان پایان‌نامه، نام شهر دانشگاه، نام دانشکده.
نمونه فارسی:
کشتکار هرانکی، مهران (1388)، ساختار نظام فرماندهی و کنترل نهاجا در جنگ‌های آینده، تهران، دافوس آجا.
نمونه انگلیسی:

    1. Wolff, T.F. (1974), “Performance of Under Seepage Control Measures during the 1973 Mississippi River Flood”, MS. Thesis, Oklahoma State University, USA.

 

 (5)  شکل‌ها و نمودارهای مقاله باید اصل بوده و دارای کیفیت مطلوب باشد. فایل اصلی شکل‌ها باید تحت (Word-Excel) ارائه گردد. اندازه قلم‌ها به‌ویژه در مورد منحنی‌ها به‌گونه‌ای انتخاب شوند که پس از کوچک شدن مقیاس شکل برای چاپ نیز خوانا باشند. عنوان نمودارها و شکل‌ها با لوتوس سیاه 10 در زیر آنها و عنوان جدول‌ها با لوتوس سیاه 10 در بالای آنها درج گردد.
 (6) ابعاد تصاویر و جداول به گونه‌ای انتخاب شوند که در یک ستون و یا دو ستون مجلّه، قابل جای‌گذاری باشند.
 (7)  در نگارش متن، معادل اسامی افراد و یا اصطلاح‌های ویژه، در پاورقی همان صفحه آورده شود.
 (8)  اولویت در ارزیابی و چاپ مطالب با مقاله‌هایی است که محور اصلی آنها فرماندهی و کنترل در ج.ا. ایران بوده و ضمن داشتن ماهیتی کاربردی، به ارائه راهبرد نیز پرداخته باشند.
 (9)  مقاله‌ها باید با نرم‎افزار Word و با قلم لوتوس فونت 14 حروف‌چینی شده باشد. توصیه می شود جهت سهولت در نگارش مقالات از قالب آماده ابتدای این صفحه استفاده نمایید.